Lot bez strachu – o bezpieczeństwie jeszcze kilka słów

Lot bez strachu – o bezpieczeństwie jeszcze kilka słów

Lot bez strachu – o bezpieczeństwie jeszcze kilka słów

Możliwość komentowania Lot bez strachu – o bezpieczeństwie jeszcze kilka słów została wyłączona

Po katastrofie z 10.04 2010 roku Polacy mogą myśleć sobie, że lot samolotem jest czymś groźnym. Patrząc na statystyki, jest totalnie na odwrót. Lot jest dużo mniej ryzykowny niż np. podróż na czterech kółkach. Tragedie lotnicze, w których giną Polacy, zdarzają się rzadko, a co roku na szosach giną tysiące podróżnych.

Strach przed unoszeniem się w powietrzu jest w zasadzie rzeczą naturalną, przecież człowiek nie został stworzony, by szybować w przestworzach. Pierwszy lot odbył się ledwo 110 lat temu! Przez poprzednie tysiąclecia człowiek zerkał zazdrośnie na ptaki i marzył o lataniu. Wyraźnie można to zauważyć w przypowieści o Ikarze. Lot może wywoływać lęk również dlatego, gdyż katastrofy lotnicze najczęściej oznaczają śmierć wszystkich lecących. Są jednakże porady od badaczy, które dają solidną szansę utrzymania się przy życiu w trakcie niektórych wypadków.

Należy napisać to wprost – nie należy się bać samolotów. Samolot jest obecnie najsprawniejszym medium podróży, dzięki któremu można prędko dostać się nawet w odległe rejony globu. Dużą wadą są ceny biletów na lot, jednakże można często natrafić na tanie loty w promocjach. O ile masz sporo szczęście, może wykupić lot za pieniądze wielokrotnie mniejsze od tych, które należy wyłożyć na podróż pociągiem.

Aby nie oczyścić sobie całkowicie portfela rezerwując bilety, warto systematycznie przeglądać portale sieciowe firm lotniczych, które oferują tanie loty. Najlepsze promocje zazwyczaj trwają krótko, dlatego trzeba zaglądać na strony WWW nawet parę razy na dzień. Rodacy słyną z tego, że kochają chwytać korzystne promocje, stąd konkurencja jest duża.

Należy zawsze pamiętać, by studiować dogłębnie regulamin oferty. Wiele agencji samolotowych, które mają w ofercie tanie loty, oszukuje rozmaitymi kruczkami. Czasem może się okazać, że oferta wcale nie jest tak atrakcyjna, na jaką wyglądała.

Related Posts

Back to Top